MY LITTLE SECRET FOR HAPPIER LIFE

Jedu metrem domů. Je pátek a víkend klepe na dveře. Pozoruju lidi, kteří sedí vedle mě, všichni koukají do telefonů, nebo konverzují o tom, jak moc je venku ošklivo. Nikdo se neusmívá. Venku celý den prší. A já dneska nezaslechla ani jediný krásný slovo o tom, jak nádherně tam je. Přitom ještě včera si každý stěžoval na vedra. Dneska si opět každý stěžuje, tentokrát na déšť.

Proč to tak je? Proč lidé, když svítí sluníčko, chtějí déšť? Proč když zase prší, tak všichni nadávají a přejí si, aby bylo hezky? Proč když je léto, chtějí sníh a proč, když je sníh, a blíží se Vánoce, chtějí zase léto? Proč jsou všichni tak nespokojený s tím, co mají?

V tuhle chvíli si uvědomuju, že posledních pár let mi nevadí žádný počasí. Když svítí sluníčko, ráda si lehnu do trávy a pozoruju mraky tančící po obloze, taky mám ráda jeho nádhernou paletu barev při západech. Na dešti mám zase ráda jeho uklidňující pocit, nebo to, jak svěže voní. Nebo, když si po celém dni sednu k oknu, uvařím si čaj a začnu si číst při zvuku kapek bubnujících na střechu a parapety. Na každém počasí hledám něco krásnýho. Příroda je totiž tak neuvěřitelně chytrá a nádherná. A s náma to má zatraceně těžký.

Buďme vděčný, třeba za to, že nám krásně pročistila vzduch, zalila všechny kytičky a stromy a tím pádem nám ušetřila spoustu práce (alespoň těm, kteří mají velikou zahradu).

Však díky přírodě můžeme dýchat, máme co jíst, pít a v čem žít. Příroda nás stvořila a je silnější, než my všichni dohromady. Je součástí všeho – i nás. A narozdíl od nás, nám neustále něco dává, i přes to, že my jí neustále ubližujeme. Tak jí poděkujte a buďte vděčný za to, jak kouzelná a silná je. Alespoň dneska.

A já mám pro Vás jedno tajemství, od tý doby, co přijímám všechno, co mi (nám) příroda dává, tak jsem šťastná, každý den. Tak pojďme být všichni šťastný spolu.

 

Hlavu neustále v oblacích. Nohy věčně toulavý. Prsty zabořený do klávesnice. Sny velký (prej až moc). Snažící se najít TEN svůj smysl. A já ho najdu, fakt.

Booking.com